GÜNCEL POLİTİKA TİK TAK KÜLTÜR-SANAT SPOR EĞİTİM SAĞLIK ARŞİV
Künye Ziyaretçi Defteri Döviz Hava Durumu Nöbetçi Eczane Siteme Ekle İletişim
GÜNAH ÇIKMAZ SOKAĞI Başkalarının hayatını çalmak…
Mustafa BAĞ
17/01/2014 - 07:24
Bir yanda istiklâl kaygısı, diğer tarafta istikbal endişesi! Rejimde eksen kayması başladı… Birilerinin aklı yeni yeni başına gelmeye başladı galiba. O gün uydurma mahkemeler vardı. Bugün aynı sıfatta tavanı yüksek, tabanı geniş mahkemeler kuruldu.
Bunlar için sivil asker, siyasetçi ayrımı yapmadan diyorum ki; onlar insan için en kıymetli olan varlıklarını “onurlarını, ocaklarını, ailelerini, silah arkadaşlarını, ülkelerini”, onlar var olmanın değerlerini eşitledikleri “makam, koltuk, ikbal, ayrıcalık ve para” uğruna satmaktan çekinmediler. Bir siyasetçinin ahır uşağı olmaktan asla gocunmadılar. Bunlar ülkenin hainlik barajındaki ne ilk, ne de son halkalar. Bu ülkede anlaşılmıştır ki, 95 yıl içinde sadece Mustafa Kemal'in aydınlanma dönemi var. Ondan da hiçbir şey anlamadığımız gerçeği. Bunun içindir ki, bu ülkede siyaset ve ahlâk, gerçeklikle idealin bağdaşmazlık sorunu var. Bu ülkede siyaset silahlı güçlerle işbirliği içinde vatana ihanet suçu dahil bir cümle suçlar işlenerek ahlaksızca, hayâsızca yapılıyor.
Birisi cumhurbaşkanı olacağım sevdasıyla silah arkadaşlarını sattı. Bir diğeri karısının batık bankadaki parasını kurtarmak için silah arkadaşlarına sırtını döndü. 
Birileri AKP iktidarı ve Sam amcanın çalımlarına alet oldu. Türk ordusunun kafese kapatılmasına makam uğruna rıza gösterdi.
Birileri korkudan ceketlerini alıp gitti. Çünkü onlar Türk ordusu üzerinde kurulan tezgâhı, biçilen rolü çok iyi biliyorlardı. Mücadele etmek yerine mevzilerini boşalttılar. Batan gemiyi önce onlar terk ederek yandaş bir askerin önünü açtılar.
Siyasetçinin isteği oldu. Ordunun vesayeti kalktı. Ordunun mücadele azmi kırıldı. Ordunun tüm mahremiyetine önce dil uzatıldı, ardından el. Rejimin bekçileri silahlarıyla teslim oldular. 
Silah arkadaşlığı namustur, ardır, şereftir. Bu arkadaşlığı ayaklar altına alıp görmezden gelenler, sırtını dönenler. “Sapık, katil ve tecavüzcülerin” tanık yapılarak, Türk ordusunun aşağılandığını göremeyecek kadar dumura uğradılar. Onlar Amerika'nın, İsrail'in İngiltere'nin ve AKP'nin şeytani külahını giymede mahsur görmediler.
Sorumlu olduğu vatanın koruma görevi elinden alınan, korumak zorunda olduğu bölgede kan gövdeyi götürürken milletin ona verdiği görevi yapmak yerine, kendisini o göreve atayan sahibinin sesi olup “sahi-binin” dediğini yapıyorsa, gerçekleri tüm çıplaklığıyla, çarpıklığıyla göremeyenlerden vazife beklemek öncelikle beyhudeliktir. Bu ülkeyi koruma, kollama görevi elbette ki, Atatürk'ün gençliğine düşecektir. 
Türk Bayrağı’nı taşıyana saldırıyor, PKK paçavralarını bu yurdun semalarına çekilmesini seyrediyorsa o adam kimin üniformasını taşıyor? “Biz bu ülkeyi pazarlamaya geldik” diyen bir din baronunun önünde topuk selamı verip ters “L” gibi durabiliyorsa. Görev ve sorumluluk kanunlara rağmen siyasetçinin emirlerine göreyse. Celal Bayar'ın Aristokrat ahır uşağından ne kadar farkınız olabilir? BDP'li Hasip Kaplan demişti ki; “Şerefli bir asker arıyorum…” Buldunuz mu? Bunun içindir ki, at izi it izine karışmıştır.
Sizler bu ezilmiş yürekle, bu dağılmış bilinçle, bu yenik düşmüş moralle asker görevi yapamazsınız. Emanetleri koruyamadınız, artık koruyamazsınız. Siz bu yaralanmış iradeyle komutan niteliklerini kaybettiniz. Ne yazık ki; silah arkadaşlarınızdan ve milletten utanma duygularınızı da yitirdiniz. Başınız eğik, süngünüz düşüktür. Siz artık “ateş” emri verecek komutan iradesinden yoksunsunuz. Size artık gururu kırılmış bu büyük millet toprağını emanet edemez. Namusunu emanet edemez. Evladını emanet edemez. Bunu göremiyor ve anlamıyor musunuz?
Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, müebbet hapis cezasına mahkûm, Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un yeniden yargılanması durumunda tanık olarak çağrıldığında mahkemeye gitmek zorunda olduğunu söylemiş. Adamın aklı yeni başına geldi. Kullanıldığını, logara nasıl süpürüldüğünü, siyasetin çöplüğünde nasıl çürütüldüğünü yeni anlamış. Yazıklar olsun. Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit'e Başbakanlıktan çekil diyen. AKP'ye çanak tutan. Silah arkadaşlarının arkadan vurulmasını seyreden, ihanetin fitilini ateşleyen, abuk sabuk açıklamalar yapan dönemin 1 nolu üniformalı baronu. Artık umutlar bitti. Güvendiği dağlara karlar yağdı. Kendi silah arkadaşları tarafından yalnızlığa itildi. Şimdi günah çıkartma telaşında. Demek ki, kasaptaki et eve gelmiş. General soğan doğramaya hazır.
İşte TSK'da yeni skandal. LPD (Landing Platform Dock) Türkçesi ile Havuzlu Çıkarma Gemisi. Yüzde yüz Türk mühendis yapımı olacak olan bu geminin, elektronik ve silah donanımları hariç maliyeti 650 milyon Avro. Geçtiğimiz ay ihalesi yapılan bu geminin yapım işi kimde kaldı dersiniz? Çürümüşlük, kokuşmuşluk nerelere kadar sıçramış. Siyasetçi emir veriyor. Üniformalı baron emri yerine getiriyor. 
Başında Başbakan Erdoğan'ın bulunduğu Savunma Sanayi İcra Komitesi, 26 Aralık 2013 tarihinde teklif değerlendirme çalışmalarını tamamladığını Havuzlu Çıkarma Gemisi Projesi kapsamında Sedef Gemi İnşaatı A.Ş. ile görüşmelere başlanmasını, söz konusu firma ile anlaşma sağlanamaması durumunda görüşmelere ikinci sıradaki Desan Deniz İnşaat Sanayi ile devam edilmesi kararını vermiştir.
Esasında LPD ihalesine RMK Marine, SEDEF ve DESAN olmak üzere üç tersane giriyor. RMK'nın önerdiği LPD üretim yüzde yüz milli tasarım. 
İhaleyi kazanan Sedef Tersanesi projeye İspanyol Navantia Tersanesi ile ortak giriyor ve inşa edeceği İspanyol Juan Carlos sınıfı LPD. İnşa süresince mühendislik hizmetleri İspanyollar tarafından verilecek. Bu arada İspanyol Navantia Tersanesi'nin büyük mali sıkıntı çektiğini ve kapanmak üzere olduğunu, bu proje ile şimdilik kurtulduğu söyleniyor. Kaynak: İspanya basını. 
İhaleyi kazanan Sedef Tersanesi'nin mali sıkıntı içinde olduğu, 400 milyon avro borcu olduğu ve personel maaşlarını 5 aydır ödeyemediği sektörden sızan duyum. Bu projenin teminatı 200 milyon avro. İki batık firma ihale kazanıyor. SEDEF'in sahibi Metin Kalkavan. Batık olan bu firmanın % 90 hisselerini Başbakan’ın petrolcü ve altıncı olan yakınlarının satın aldığı. Peki, yedekte kim var? DESAN… DESAN'ın sahibi AKP eski milletvekili. SEDEF, Başbakan’ın yakınlarının olmuş DESAN AKP'li bir milletvekiline ait. Para yok. Teminat yok. Devlet milletin parasını verecek bunlar havuzlu çıkarma gemisi yapacaklar. Devlete ne kadar kazık atacaklar. Uyanamamış bir millet. Uyurgezer halinden uyanması için kulaklarının dibinde top patlıyor duymuyor. Böyle bir anlayışın ordunun neresine de göz diktiği açıkça ortada. 2 ay sonra seçim var. AKP uzantısı adaylara oy vermek. Bu memleketin Silahlı Kuvvetler üzerinden soyulmasına zemin hazırlamaktır. 
Bu partilere oy vermeyin eğer varsa davul tozu, minare gölgesi partilerine oy verin. Hainlik bundan daha farklı değildir.
 
8681 defa okunmuştur.
Facebook da Paylaş Paylaş
Diğerleri...
GÜNAH ÇIKMAZ SOKAĞI Başkalarının hayatını çalmak…
KÜÇÜK YERLEŞİMLER Maharetli başkanlar...
FİŞLENDİK! Zaten dinleniyoruz, bir de fişleyin olsun bitsin...
BİTİŞ VE BAŞLANGIÇ Dosta veda…
BEN? Bende vicdan, bende Allah korkusu var
TEPKİLER, ETKİLER, ETİKETLENENLER... Amasya’nın bardağı biri olmazsa, biri daha!
SIRTÜSTÜ YÜZMEK Bunun adı asla çamur siyaseti değil, gerçekle vaki...
NASIL BİR ÜLKE? Arsızlık, utanmazlık... Yeter demeyen halk!
MUHALEFET, KILIÇDAROĞLU VE Y-CHP Çöken koalisyon iktidarı!
ALEMİN KEYFİ YERİNDE! Yine maşallah...
YALAN VE KATLİAM Kötülüğün anası yalan
ONLAR, BUNLAR, ŞUNLAR 2013 yılı ve boynuzlanmış bir ülke
KİMİN SONU GELDİ? Bu kuyruğu bırakın
BU SEFER YEMEZLER… Sonun geldi Kasımpaşalı
BERABER YÜRÜTMÜŞLER BU YOLLARDA! Türkiye’yi soymuşlar sor ki niye?
24 ARALIK 1919 94 yıl öncesi ve sonrası...
YÜRÜT SENİ KİM TUTAR! İktidar yürütüyor, sen yürütünce çok mu?
ADAMLARA BAKIN! Ya çok arsızlar ya da gerçekten hırsızlar!
TÜRKİYE CUMHURİYETİ HAZİNESİ (2) Bunların özel kesesi haline geldi
TÜRKİYE CUMHURİYETİ HAZİNESİ (1) Bunların özel kesesi haline geldi
ALTERNATİFİN HALİ! Jokey Kılıçdaroğlu, biniti Y-CHP
KAVRAMLAR AD DEĞİŞTİRDİ Değerler ayaklar altına alındı
ANLAMAK YA DA! Eğrisi büğrüsü...
OYLARINIZ KİME? AKP olabilir mi ya da Y-CHP veya MHP?
SİYASET VE BEN... Sonuç için değil, tepki için!
KADINIM… Kadın üzerinden siyaset yapanlar...
KÜFÜR VE HAKARET! Bu işin karşılığı da var misliyle alabilirsiniz
KAPATALIM HAYIR AÇALIM Yeter artık arayı bulalım
POLİTİKA ÜZERİNE Düşüncelerim (1)
MİSYONU OLMAYAN SOL! Adı: Y-CHP
KAPATILSIN HAYIR, AÇIK KALSIN Gömün gitsin
ÖĞRETMENİM Kısaca sizi yazdım izninizle...
VATANA İHANET SUÇ OLMAKTAN ÇIKARTILSIN Zaten işlem yapan hukuk düzeni yok!
BAŞBAKAN AMED’DE (Diyarbakır) Son rötuşlar!
KAFASINA SAKSI DÜŞENLER... Gözleri kör, kulakları örümcek ağlı millet...
ANLAYIŞ VE FARKINDALIK Ne kadar tanı-yor-sun?
ŞURDAN BURDAN Gerçekler ve zerdüştler...
İYİ Kİ VARSIN, NAMUSUMUN BEKÇİSİ! İyi ki geldin…
ÖLSEM DE GAM YEMEM! Teşekkürler Türkiye...
10 KASIM VE KİNLER! Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin kaymağını yiyenler...
AKLIN FITIK OLMASI! Gerizekalılığın ilk göstergesidir
NURLU MECLİS! İstismar, din ve inanç…
NURLU MECLİS! Nursuz yatarsınız inşallah!
“SEN DE Mİ BRÜTUS!” Ne kadar farkı var?
ADAY ADAYLARI Kırşehir'i yönetmek...
CUMHUR NEYİ KUTLADI? İki ucu farklı...
OKUDUNUZ MU? YOKSA FIRSATINIZ MI YOK! Fincanı taştan nasıl oyarlar…
İŞTE 29 EKİM VE 90 YIL Bugün bayramlık ağzımı açacağım
Ortadan kaldırılırsa!
BAYRAM ARİFESİ Paketli kutlamalar
ÇOK ŞÜKÜR KURTARILDILAR Diğerlerini NETCENİZ!
RTE’NİN BİLİM ADAMI… ATATÜRK’ÜN BİLİM ADAMI! Ötekiler... Bugünküler...
BENİM GİBİ DÜŞÜNENLERE...
YAZ YAZ BİTMEZ Nasılsa en anlamlı etki; küresel ısınma...
SİZ UZAYLI MISINIZ? Öpülmedik bir kulak memesi kalmıştı!
HAKLISIN... Sende haklısın...
İÇERİDE, DIŞARIDA SİYASET Politikaların ahlaksızlaştığı gerçeği...
PAKET VE BUKET Kime verilir?
AHİ SALTANATI VE AHİLİK Yiyin efendiler, aksırıncaya kadar, hatta geberinceye kadar...
AYAĞINIZIN TURABI OLAYIM Gönüllerin hizmetçisiyim...
AHİLİK NAMUS KAVRAMIDIR! Bir Ahi kaç şey eder?
SAMANLIKTAN KALDIRDILAR SAMANI ZÜHTÜ! Haberin yok mu? Tüh tüh…
AHİLİK ÜZERİNE ÜÇ BEŞ KURAM Bizim oğlan Elif okur, döner yine okur…
AHİLİK HAFTASI VE AHİLER Ahlak örneklerini say say bitmez...
SAMANLIKTAN KALDIRAMADIM SAMANI ZÜHTÜ... Şimdi savaşmanın zamanı mı Zühtü?
ÇAL-MI-YORUM... Yalandan kim ölmüş ki!
ÇAL-MAK (3) Çalamamak damak zevkini bozabilir!
ÇAL-MAK (2) Bugün efkârlıyım… Çalarım arkadaş...
ÇAL-MAK (1) Efkarlıyım çalarım arkadaş...
AKP DIŞ BÜKEY AYNA Yereldeki yansımaları…
TARİHSİZ OLMAK Kimliksiz kalmakla aynıdır...
SAHİPSİZLİK VE BEYLER Karabiberim... Hop hop şekerim...
KAYBEDENLER, KAZANDIKLARINI ZANNEDENLER… Bu iş zorla olmaz... 91 yıl sonra!
SAVAŞ ANANIZIN KUCAĞI, BABANIZIN OCAĞI DEĞİLDİR Burada kan vardır, ölüm vardır, haysiyetsizlik vardır...
İÇ DIŞ POLİTİKA Yerele etkileri nasıl olur!
HAYDİ SAVAŞA Allah akıl fikir versin...
SAVAŞ TAMTAMLARI VE 30 AĞUSTOS Macera ve kapı kulları!
ADALETİN BİTTİĞİ (2) Adaleti yargılamak ya da!
ADALETİN BİTTİĞİ (1) Adaleti yargılamak ya da!
BİR ANI, BİR HATIRLATMA, BİR DE UYARMA! Sıra kimde?
BU MİLLET DAHA ÜVENDİREYİ GÖRMEDİ! Canı yandığında ne yapar?
BEN-SİZ ONLARI ANLAMAK... Bu şehir çok şey istemiyor
ŞEHRİN BAŞKAN ADAYLARI Masalcı amcalar geldi!
PRESIDENT WANTED Lies, Lies...
BİR GARİP ŞAMAR OĞLANLARI… Kralın soytarıları!
BİRİNCİ AŞAMA TAMAMLANDI Sıra ikinci ve üçüncü aşamada...
BİR MİLLET YARGILANDI (2) Ülkede AT izine İT izi karışmıştır
BİR MİLLET YARGILANDI (1) Ülkede AT izine İT izi karışmıştır
DİN BÖYLE ÇARPITILIR (2) Kim korkar kara cüppeli hainden!
DİN BÖYLE ÇARPITILIR (1) Kim korkar kara cüppeli hainden!
90 YIL VE SONRASI SOS veren Türkiye...
SİZCE VATANA İHANET NEDİR? İhanetle hainlik aynı kapının mandalı mıdır?
ÇOK MU ONURSAZLIŞTIK! Yoksa onursuzlaştırılıyor muyuz?
RAMAZAN AYI VE DİLENCİLİK Allah adıyla kandırmak...
DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN Yüzdelerin yüzdesi olur mu?
GÖZÜNÜN ÜSTÜNDE KAŞIN VAR! 105 yıllık yalan...
ÖNCE (2)…………………………! ………………………………………..?
ÖNCE (1)…………………………! ………………………………………..?
Jean de La Fontaine Türk olabilir mi?
FARKLI DEĞİLİZ Sadece adam sendeci ve tembeliz…
SANKİ ÇOOOK UZAKTALAR… Uzaktan yakından… İlgisizler!
NİTELİKSİZ KİMLİKLERİN ROLLERİ! Onurun tanımını bilmiyorlar mı?
BAŞLIKSIZ Üstelik yorumsuz, olduğu gibi…
YANLIŞ POLİTİKALAR Tarihten nasibini almayanlar!
HALKA UYGULANAN ŞİDDET Polis devletine uzanan yol...
SİZ KAZANDINIZ DEMİYORUM Benim kaybettiğimi sakın sanmayın...
DERS ÇIKARTIRLAR Umarım birileri durumdan vazife çıkartır...
YALANIN DOĞRUSU YOK Bunların bayramı yortu, pekmez dedikleri tortu...
SADE VEYA KARIŞIK ÖZGÜRLÜK Kıstırıldığı nokta neresi?
KIRŞEHRİN ETEĞİNDEKİLER (1) 'Ben yaptım oldu' oldu mu, olmadı mı görsünler...
KİMİN PARASI? Kazanan yandaş, kaybeden millet...
NASILSIN BEYİM? Sağlığınıza bedduacıyım...
TÜRKLER VE TÜRK OLMAYANLAR… Piçler ve piç olmayanlar...
İÇERDEN, DIŞARDAN ŞEHRİ SULİYET Bir sohbet oturumu…
SONUN BAŞLANGICI Hakaretlere sığınanlar, medet umanlar!
MÜCADELEYİ MEYDANLAR KAZANIR Polisi güçlendirmeyle nereye kadar!
HARAMİLİK NASILDIR... Haram yiyenlerin eşkıya düzeni olabilir mi?
KAZANDIKLARINI ZANNEDENLER... Kaybetmeye başladıklarını anlayacaklar mı?
TARİH BUNLARI YAZACAK Çıkarcı yandaşlar ve köşe taşlarını...
PROVOKATÖRLÜK NASIL BİR ŞEY? Başbakan kışkırtıcılık yapabilir mi?
İLERİ DEMOKRASİ VE SONUÇLAR… Ne umduk, ne bulduk?
BİR ÇEVRE GÜNÜ ARDINDAN Dostlar alışverişte ne gördü?
RÜZGAR EKENLER FIRTINA BİÇEBİLİR... Kabahatin çoğu sizin!
AKUOVA SAREVENA-KIRŞEHRİ Şehir!
KARAKOLDA AYNA VAR Çapulcuların kolunda damga var!
BEN BİLİRİM. O BİLİR. HEP BİZ BİLİRİZ! Kendilerini padişah sananlar...
GÖRÜYORUZ, GÖRMÜYORSUNUZ İşinize gelmiyor...
CEHALETİN AKTÖRLERİ Uyum sağlamaya çalışan uyumsuzlar!
İNSAN VE DİĞERLERİ... Arada ne kadar fark kaldı?
BU BİNA! Hastane olarak neresinden tutmalı?
KUŞ VE BÖCEK İLİŞKİSİ Bu ilişkiyi bilmek gerekir!
DOĞRU MU? Zaten eğriyiz demeden...
KUŞ ÇIKACAK, CİVCİV ÇIKACAK Ülkeye zil takıyorlar...
CANIN İSTERSE… Canın ya cennete ya da cehenneme!
GEÇİRMEK ÜZERELER! Hazırladılar, ortak buldular geçirecekler...
ÇIKARLAR MERKEZİ PARLAMENTO Ceplerini düşünen 549 milletvekili...
BU ÜLKE VE BUNLAR Biz neredeyiz?
ORDUNUN BAŞI Konuşulanlar ve benim teklifim!
KIRŞEHİR’İ SEVMEK ve ÖZLEMEK Bir şiirdir Kırşehir…
DIŞI VE İÇİ BİR! Zafiyetin kullanıcıları…
ŞEHRİ SAHİPSİZLİK… Şeyini kurtaranlar şehri!
VATANI SEVENLER VATAN HAİNİYSE Türkiye’yi öldürenler!
DEDİKODUNUN MERKEZİNDEN Sistem çalışmazsa, çalıştırılamazsa…
AK-İL OLDUK! BOP’un savunucuları geldi...
SON SÖZÜMÜ DAHA YAZMADIM Herkes eteğindeki taşı döksün…
DOĞRUDAN DAHA DOĞRU EĞRİ Etrafımızda göremediklerimiz...
AH DEDE, VAH DEDE... Sen neymişsin sen!
ÜLKE Mİ, ŞEHİR Mİ? Dananın kuyruğu kimde?
AEÜ ARAŞTIRMA HASTANESİ Adıyla ne kadar örtüşüyor?
AMACINIZ NE? Halka kulaklarınız niçin kapalı?
PROJELER VE BAŞKAN Sıkıntı hem var, hem yok…
KISACIK, KISA Sonu ne olacak?
LÜTFEN BENİ YANLIŞ ANLAYIN Çünkü ben çok aptalım...
NASIL ANLAYACAKSINIZ? Sizler bu fikirlere ortaklık ediyorsunuz
YAVUZ HIRSIZ VE EV SAHİBİ... Kefen diken iğnesinin de!
MUTLAK BİR CEVABINIZ OLMALI Kimsesizlerin yurdu değil bu vatan...
TOPLUM ÖNDERLERİ EŞİTTİR AK-İL Anlat heyecanlı oluyor!
HAVUÇ, ŞALGAM, ISPANAK Pırasanın demedi...
ADALAT MI, ADALET Mİ? Onlar doğruların baş aktörleri mi?
BENİM BÜYÜK BÜYÜK BABAM Amerika'ya gitmiş olabilir mi?
100 ÜZERİNDEN 99 ALDI Hoş geldin Makissos...
DOSTTAN BİR MESAJ VAR…
İNANIRSIN, İNANMAZSIN Ben sizlerin ne mal olduğunu çok iyi biliyorum...
GELECEK GEÇMİŞİ ARATIR OLDU! Kazığın boyu ne kadar?
YAPMA YAHU! DEME YAHU! Göze çok şey gözükmüyor…
KİMLERİN UYKUSU KAÇACAK? Kırşehir’deki aile saadetleri...
CİN LAMBADAN ÇIKTI Boyalarınız döküldü...
HANGİ YÜZLE KUTLADILAR? Utanmazlık ve arsızlık…
SİZLERİ ALLAH'A HAVALE ETSEM KAÇ PARA... Ortaklığınız kiminle?
DOSTLAR ACI SÖYLER, DÜŞMANLAR SEVİNİR Siz bilirsiniz?
DİNİME SÖVEN MÜSLÜMAN OLSA! Küçük adamların sözleri böyle olur…
BEN BİLİRİM İŞİMİ Yatmadan önce bitiririm işimi!
DEĞERLİ DEVLET BÜYÜĞÜM Beni tanıyorsun? Tanımıyorsun ha!
ATI ALAN... ŞİMDİ NE OLACAK? Hep böyle olur, yanına kâr kalır...
YALANIN, YEMİNİN TADI KAÇTI Sıra farklı yalan ve yeminlerde...
BİR YALANIN PEŞİNDE OLANLAR Ben suçluyu buldum; KARGA...
YOKSUL DEVLET ZENGİN BİREYLER Öptüm, öptün, öptü... Kimleri?
FOTOĞRAFTAKİ SİZSİNİZ, BENİM VE DİĞERLERİ... Bu gözlük bize çok yakıştı!
BİJİ ERDOĞAN, BİJİ APO, BİJİ KÜRDİSTAN! Bu övgüyü muhalefette hak ediyor!
AKP’LİLER SİZ TÜRK DEĞİL MİSİNİZ? Türk olmaktan utanıyor musunuz?
TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM Hadi beni ayaklar altına alın!
EŞEĞİNİ DÖVEMEYEN ÇULUNU DÖVER Cani yok, İmralı var…
KELİMELERLE ORYANTAL Kıvırmak maharet ister!
ORDUSUZ VATAN… VATANSIZ ORDU… Atasının kemiklerini sızlatan millet...
TARİH TEKERRÜR EDİYOR Bu oyun bozulmalı ama nasıl?
PEYGAMBER OCAĞINDA SON DURUM! Özetli-yorum...
MANTARA KURT KÖKÜNDEN DÜŞER Biz kurtlandık...
CUILLÈRE EN FRANCAIS, TURQUE PILAF... Fransız kaşık, Türk pilav...
AHLAKSIZLIK VE SALDIRI Bu ülkede Türk sorunu yarattılar!
KİMLERLE PAZARLIK YAPIYORLAR? Nasıl uyanacaksın ey millet!
BAŞBAKAN’DAN NASİHATLER! Az ekmek, çok çocuk...
DENETİM YOKSUNLUĞU Farklı kirlilik...
BU ANLAYIŞ NEDİR? Maliye; sen öcü müsün!
SÖZCÜKLER VE ANLAMLAR… Kimlerde hangisi var?
YARIN BU TOPRAKLARIN ADI NE OLACAK? Düşünmenize zaman bile kalmadı...
CHP’Yİ İYİ TANIMAK... Ortakları ve iç yapısı...
GERÇEKLERİN GEREKÇELERİ SAKLI MI? Artık darılmaca yok, küsmece de yok!
CEVABI OLMAYAN SORULAR Sizin cevabınız var mı?
BEN OĞLUMU KOKUSUNDAN BULURUM Bir ana yüreği böyle yanar...
DAHA KÖTÜYE Mİ, DAHA İYİYE Mİ GİDİYORUZ? Köy göründü...
İKİ FARK Türkiye birinden kurtuldu, diğerini kaybetti...
YA DERS ALMAK YA DA DERS VERMEK... Sizin aklınıza yatan var mı?
YA CHP'DEN KURTULUN YA DA ÜLKEYİ CHP'DEN KURTARIN Onların utancı yok…
YA BİR KABUS YA DA AYNIYLA VAKİ... Sizin orada eşşek yok mu?
BEN KİM OLDUĞUMU BİLİYORUM Ya siz kimsiniz?
SİYASİ TERCİH SAHİPLERİNE KAVŞAKLAR İstikametiniz sizi nereye götürecektir?
KOKUSU HER GÜN DAHA DA AĞIRLAŞIYOR Hatasız kul olmaz, bu kaçıncı halt?
ŞEHİR TURU Tura tur bindirenler...
HANGİSİ DAHA GÜÇLÜ? Platonik ve gerçek…
TÜRK’ÜN TÜRK’TEN BAŞKA DÜŞMANI YOK Bunun aksini söyleyebilir miyiz?
SORULARIN CEVABI BENDE Niçinler ve nedenler...
İL VAİZİ BİRAZ ARAŞTIRSA... Atma Recep din kardeşiyiz!
HERKESİN İŞİ VAR Benim ki daha acil!
İKTİDARIN ORDUSUNDAKİ DURUM Diğerleri çok mu farklıydı?
TARİH HATA KABUL ETMEZ Lütfen düzeltin...
TEŞEKKÜRLER... Belediye Başkanı ve AEÜ Rektörü
LAF EBELİĞİ ÇOK KOLAY Ülkesinden bir haber yaşamak...
KİMLİKSİZLİK Milletlerin kimliği dilinde olur...
UNUTANLARA HATIRLATMA Hani ben söylemiş olayım da...
GİZLİ İZLİ ÖZEL MAHKEMELER Tecrübeye istinaden kapatılamaz...
BUNA YALAN DİYECEK VAR MI? Her şey elinize yüzünüze bulaşıyor!
BÖYLE GİDERSE Çok değil 17 yıl sonra...
YARIN ERGENEKON! Yarın Türk ordusunun başı kesilmiş olacak...
TÜRKİYE'Yİ ATATÜRK'TEN KURTARMAK GEREKİR! Atatürk mezarından çıkartılıp yargılanmalı...
BU YIL FARKLI OLMALI Verilen sözler var!
DÜŞÜNMEYE KORKUYORUM Kelepçelenecek neyi var diye düşünüyorum!
BANA KIZANLAR VARMIŞ! Hem de çok kızıyorlarmış...
LÜZUMU VAR... (2) Lüzumun dışında sadece lakırdı var!
LÜZUMU VAR... (1) Lüzumun dışında sadece lakırdı var!
KAYNAK YOK ASLANIM! Vatan, Millet, Sakarya...
MAŞALAR Bu maşaları tutanlar ve maşa olanlar...
BENCE İnandığım doğrularım...
VATAN PARAYLA SEVİLMEZ Vatan lafla sevilir...
GARİP GURABA EDEBİYATI Kalaycı geldi abla kalaycı!..
BU DİN ADAMLIĞI MI? Yahu senin işin bu mu?
BU CHP'ye OY VERELİM Mİ? Her şey ortada...
RİYAKARLIK DİZ BOYU Sabırla dinlemek...
NECİYİZ! Hıyarlara tuzluk olan millet!
BİR KAÇ SATIR Daha neler var neler!
KENDİNİZİ PARALAMADAN Lütfen kandırmadan doğruları yapın...
ATATÜRK VE ORDU Hâlâ umut mu?
ATATÜRK Türk'ün Ata'sını öldürmek isteyenler...
YOK BÖYLE BİR ŞEY... Çevir gaz yanmasın, kerizler uyanmasın!
PAYANDALAR Dumura uğramış siyaset ve uşakları...
İKİ YAKASI BİR ARAYA GELMEYEN ŞEHİR... Gelebilir mi?
DÜŞÜNMENİN ÖTESİ NE OLABİLİR? Celebin bıçağını yalamaktan vazgeçmek...
İŞTE BÖYLE Doğrusuyla, eğrisiyle...
BİLDİKLERİ GAZOZ AĞACI O da Kırşehir’de yetişmiyor!
İKİ BAYRAM... Hangisi daha evla?
SUYU GÖRMEDEN PAÇAYI SIVAYANLAR Derinliği kaç santim?
KIRŞEHİR YALANLARI Havanda su döven kent...
GÖRMEK İSTİYOR MUSUNUZ? İşte örnekler...
KARA LEKE... Modernleşmenin oryantalizmi!
ATATÜRK FELSEFESİNİN EVRENSELLİĞİ Onun yüce hatırasına...
ASLINDA! Bu işin aslı fesli bu...
YA LÜTUF, YA ZULÜM...
KİM KİMLERİ KANDIRIYOR? Laf ebeliği!
ÇEVREYE DAİR Büyük kirlilik... Büyük işgüzarlık...
BİR PEŞMERGE Bir Özal, bir de Erdoğan...
DÖRTKENARI OLAN ÜÇGEN Veya köşeli yuvarlak...
GERÇEĞİN MERKEZİNDE Sıra bize de gelecek...
DİN Mİ, İDEOLOJİ Mİ, ÇIKAR MI! (2) Herkes sessizce seyrediyor...
DİN Mİ, İDEOLOJİ Mİ, ÇIKAR MI? (1) Herkes sessizce seyrediyor...
UYGULANABİLİRLİĞİ NE KADAR SÜRECEK? Her yerin derdi aynı...
SİL BAŞTAN Yok edilen, yeniden yapılan...
CEVİZ OYNAMAYA GELDİM ODANA Süre altı ay kısaldı...
CHP NEOLİBERALİZM Eşittir değişim...
SİNEKLERE AÇILAN SAVAŞ Kazanan, kaybeden...
OLMAK YA DA OLMAMAK... Varlığın armağan edilenler...
ŞEHİDİN DOĞRULARI Gerçekleri hepimiz biliyoruz...
KIRŞEHİR’DE CURCUNA Akıl almaz işler!
ÇOCUKLARIN BAŞI BİTLENDİ! Böyle olacağı ta başından belliydi...
BİLİM ADAMI MI, MECZUP MU? Diğer yanda Diyanet İşleri Başkanlığı...
SİYASET VE TOPLUM Al eline sopayı… Bas karnına sıpayı...
YAŞADIĞIM ŞEHİR Medeni olabilmek...
NEDEN VE NİÇİNLER İÇİNDE İl Koordinasyon Kurulu!
ŞEHRİ GÜZELLEŞTİRİRKEN Çekilen çile!
LAFLA PEYNİR GEMİSİ Avarenin sakızı...
BIKTIM USANDIM HÂKİM BEY… Haklıyım... Haklısın... Haklı… Siz nasıl buyurursanız efendim!
KIRŞEHİR’DE MİLLİ PARK Rüyalar gerçek oluyor...
TÜRKİYE VE SİYASİLER Şehit olan kınalı kuzular...
SON İKİ AY Kim ala, kim vere...
PROBLEM YOK! Problem yaratanlar var...
GERÇEKLER VE BİZLER Uyumaya devam edersek...
OSMANLIDA TÜRK OLMAK Başbakan kusura bakmasın...
OSMANLI VE MİLLİYETÇİLİK
BİR MASALMIŞ MUSTAFA KEMAL Yaşadı ve bitti!
BENİM GİBİ DÜŞÜNENLERE...
BUGÜNLÜK PARALAR SİZDEN Benimle bir margarita yer misiniz?
BÖYLEYDİ Daha koordineli olanı seneye...
KULLANANLAR KULLANILANLAR! Madalyonun öteki yüzü...
İYİ, KÖTÜ, ÇİRKİN Seneye Allah kerim...
KADIN DİLİ Korkmayın mahkemeye vermezler...
TASMA Siyasetçilerin köpekleri!
HERŞEY TAMAM İşler galiba tıkırında!
KIRŞEHİR'DE ÇEVRE Böyle kutlanıyor Çevre Günü...
AR DAMARININ YIRTILDIĞI GERÇEĞİ Bunların arkasında namaz kılıyoruz...
NASIL ANLATMALI! Dilimde tüy bitti...
KAYNAKLAR TÜKENMİŞ OLABİLİR Mİ? Sırada TSK’nın elinde olan yer ve alanlar var!
Jean de La Fontaine, Türk olabilir mi?
İKTİDAR VE MUHALEFET Koy bardağa çalkala...
HUZUR ŞEHRİNDEN ÖRNEKLER Huzurluyuz... Huzurlusunuz... Huzurlular...
TECAVÜZ MÜ, RIZASIYLA MI? (2) Bilirkişiye göre rızasıylaymış!
TECAVÜZ MÜ, RIZASIYLA MI? (1) Bilirkişiye göre rızasıylaymış!
YARIN BİR MİLAD OLABİLİR Mİ? Geriye dönüşümün başlangıcı...
GÖZ GÖRE GÖRE Seyirci millet...
MUSTAFA KEMAL’İ ÖLDÜRENLER O şimdi gerçekten öldü mü?
ÇATLAYAN TÜRKİYE Kabuksuz mu kaldı?
GÖRMEK, GÖREMEMEK Kentin şahitleri...
GÖLGESİYLE KAVGALI OLANLAR Her şeyi çok bilenler...
BEKİR COŞKUN Herkes özgür kurt olmaz ki...
KAZIN AYAĞI HİÇTE ÖYLE DEĞİLMİŞ Sözlerin altından çıkan şaibeler...
HERŞEYİN SONU VAR İdealler de biter...
CUMHURİYETİN SONBAHARINDA 1 MAYIS Kimin ve neyin bayramı?
HER ŞEY TAMAM (2) Boyundan büyük işe soyunanlar...
HER ŞEY TAMAM (1) Boyundan büyük işe soyunanlar...
FIRSATLARI DEĞERLENDİRENLER... Neye göre? Örnek model!
O HİCİV! Duygularınız içinizde kalsın...
SİZİ GÖRMEKTEN MUTLU OLDUK... Ya öyle mi?
DÜN 23 NİSAN’DI Kaç kişi neşe doldu?
DARBECİLER VE KIYAKÇILAR Sonumuz ne olacak?
EKMEK VE SUÇ Yedirebildikleri kadar...
ORDU YARGILANIYOR Sahipsiz ve yalnız...
SÖZÜN GEÇMEDİĞİ Sözün ciddiye alınmadığı anlamı taşır...
ARKA SOKAK Türkiye politikaları üzerine sentez...
TEPKİSİZLİĞE TEPKİLİYİM DESEM... Sanırım aklımdan zorum var!
KAZIKLAMAK... KAZIK ATMAK... Sonrası kuru palavralar...
HAYDİ, CEPHEYE SAVAŞ BAŞLIYOR! Ölen ölür, kalana Allah kerim...
SİYASET VE AHLAK Her şeyi bilenler...
NELER OLUYOR HAYATTA? Gereği mi yoksa olması gerekli mi!
TEPKİ VE SOYGUN Haksız kazanç... Haklı gerekçe...
BİR ŞEHRİ İSTASYON Güzel ve çirkin bir arada...
NE KADAR KÖTÜ BİR ADAMMIŞ! Karalamaya prim verilmezse?
DÜŞÜNMEK, UYGULAMAK Potansiyel suçlular bulmak...
BU NASIL İŞ? Konuşanlar... Tutturanlar...
BAŞKAN VE STK'lar Doğrusuyla eğrisiyle...
BİLMEK VEYA BİLMEMEK Ya alet olursunuz ya alet...
ALTINCI YIL Hayallerin üniversitesi...
ÖVÜNÇ, GURUR, ONUR…
ŞEHİT ve GAZİLERİMİZ Toprakları vatan yapanlar...
AMERİKALI MI, AVRUPALI MI? Tercih efendilerimizin...
LAF OLSUN DİYE Mİ YAZDIN? Bunun altında ne var?
BUNLAR ÇOOOK MÜSLÜMANLAR Bunlar çok mağdurlar...
ÜNÜFORMA ÜZERİNDEN GİDİŞAAT Emrinizdeyim ekselansları!
KADIN MISIN DERDİN VAR Erkek misin, keyfin var…
LÜTFEN MÜDAHALE EDİN Bu kentliyi şamar oğlanı ettiniz...
ŞİMDİ YANLIŞ YAPTINIZ Sizin peşinizi hiç ama hiç bırakmayacağım...
BEN HİÇ BİR ŞEY BİLMİYORUM... Ya siz neleri çok iyi biliyorsunuz?
PARALANMAK Yırtsan da vermezse vermez...
YAZIKLAR OLSUN... Kime, kimlere?
ÖNCE İNCE İNCE DOĞRAYACAKSIN Salçanın çok da önemi yok...
BİRAZ TÜRK OLABİLİR MİSİNİZ? Ermeni olan Türkler!
NASIL ALKIŞLARSINIZ? Kamyonla götürenler...
NEREDE KALMIŞTIK HAMDULLAH! Dön dön Deli Döne’ye döndüler...
NEDEN YOKLAR? Yarın yine kapımızı çalacaklar...
İYİ Kİ DOĞDUN KIR-ÇED, İYİ Kİ DOĞDUN (Happy Birthday KIR-ÇED Happy Birthday)
BİZİM ALNIMIZDA NE YAZIYOR? Ben kendimi biliyorum ya sizler...
DÖNER SERMAYE VE PROMOSYONLAR Hak edenler, etmeyenler!
SEN BENİM KÜLAHIMA ANLAT Peynir gemisi...
ANLAYANLAR VE SAĞIR SULTANLAR Efendim işime böyle geliyor!
PARK ET, DÖRTLÜLERİ AÇ... Yeni kurallar icat etmek!
HAMDULLAHLARIN ŞEHRİ Talan ve vurdumduymazlık...
DAĞILAN VE DAĞITILAN KENT Artık pes ki ne pes!
YÖNETİM VE YÖNETİLMEMİZ Aklı başında olabilmek...
BİR MİLLET UYUYOR
SOY-GUN V-A-A-A-AAAR! Ölü soyucular iş başında...
SİLİNİYOR! Aksini söyleyecek var mı?
OKUYUN UFKUNUZ AÇILSIN Kusun mideniz rahatlasın...
İKİSİ DE AYNI PARA Zorla yediriyorlar...
SADECE ÇİZİN Çizmenin düşünceye etkisi yoktur...
BİR BİR DAHA SEKİZ EDER Sevdiğin örneği... Arkasından gelenler...
SADE VEYA KARIŞIK ÖZGÜRLÜK Kıstırıldığı nokta neresi?
DEĞERLERE BİR BİR DOKUNMAK Sahip çıkamayan millet!
NEYİN DİLİ? Kemiksiz organ...
NEREDEN DEMEDEN Görmek gerekir...
TAVİZLER VE FIRSATLAR Bu ülke, onun-bunun oyuncağı olmuştur...
DÜZELTİYORUZ, DÜZELTİLENLER, DÜZELTENLER... Düzenleyenler ve düzenlenenler!
DURUM VE KONUMLAR Orduda rütbe tenzilleri...
OLDUYSA DA... OLMADIYSA DA... El ele verin olsun bitsin!
PAŞALAR SIRAYA GİRELİM Sıkıntı yok, hepinize yetecek yerimiz var!
ÖZRÜN KABAHATLİLERİ Özürlü siyaset...
SİZİ BİZİ YÖNETENLER Hiç gece rüyanıza giriyor mu?
KİM KİMDEN ÖZÜR DİLEYECEK? Ölüler üzerinden siyaset yapıyorlar...
TAKVİM YAPRAKLARINDA FAL Üç vakte kadar değişen bir şey yok...
2011-2012 Aklımızda hangisi kalacak?
SIRA KİMDE? Nerenize battı?
NEREDEYDİNİZ? Mazeretiniz çok mu önemliydi?
TÜRK VE ATATÜRK Ne kadar kıymeti hârbiyesi kaldı?
KISA KISA Ayran budalasına döndük…
SİYASETSİZ SİYASİLER Sorunların içindeki kent...
CEHALETİN DÜŞÜNCESİ Savaşlar yaratmak...
SEVERSİN SEVMEZSİN Kara cahilin doğrusu...
DİN VE MEŞHURLARI Katranı kaynatsan asfalt olur...
HAK HUKUK GUGUK... Bu ülkede bu işler böyle
YAPILANDIRINCA Yapılananın altında kalacak olanlar...
MARİFET Karpuzu soyma teknikleri...
YAPILANDIRINCA Yapılananın altında kalacak olanlar...
YAZ YAZ BİTMEZ Tüm kötülüklerin anası benim!
DEVLET YÖNETENLER Ben devletim diyenler!
ATATÜRK FELSEFESİNİN EVRENSELLİĞİ Onun yüce hatırasına...
ALKIŞLAR... TEZAHÜRATLAR... Bakmak ve görmek... SONRA!
OSMANLICILIK OYNAYANLAR İkinci Cumhuriyetçiler...
YENİ DÜŞMANLAR YARATMAK Suriye bataklığı ya da Türk-Arap savaşı...
KANDIRMA Milletin parası emirle mi, yoksa hak edene mi veriliyor?
ÖĞRETMENLER GÜNÜ Çok da önemsenmiyorlar...
PARANLA YAN GELİP YATABİLİRSİN Her şey kıvama geldi artık!
16-21. YÜZYIL Kuşatmışlar alamamışlar, şimdi kuşatılmışlar...
ZOR DOSTUM ZOR Koku duvarlara sinmiş...
KILIFLAR KİME GÖRE? Ben devletim diyenler!
EĞİTİM ve AĞIRLAŞTIRILMIŞ CEZA İğdiş edilsinler!
BİR DAMLA DÜŞÜNCE Sizler birer meleksiniz...
BAYRAM'IN GÖTÜRDÜKLERİ Yer miyim senin etini?
ONLAR NE DEDİLER? Kaç kişi SAP olmak demiş...
SON BİRKAÇ HAFTA Bugün SAP gibi dikilme günü...
POSTA YOLUYLA KURBAN Kazancın başka yolu...
ALOOOO DUYDUNUZ MU? Kimse yok mu?
OKUL MU, TİCARETHANE Mİ? Benim memurum işini bilir...
DURUN! DAHA NELERİ İPTAL EDECEĞİZ... 81 il ve Cumhuriyet Valileri...
KULLANILAN FIRSATÇILIK Alıp da gaçanlar... Sövenler!
YALANDAN ÖLEN ŞEHİTLER! Doğruya hiç gerek yok...
OLANLAR OLUYOR ŞEKİLLENİYOR Kimliğimizi kaybedersek...
PİSİPİSİNE ŞEHİT OLUNUR MU? Ve onlar öldürüldüler...
KAFALAR KARIŞIYOR Hırs artıyor... Kin Büyüyor...
SAVAŞLAR Sürüdeki açlar… Aç kurtlar!
HA VARIZ, HA YOKUZ... Böyle mi gitmeli?
O, BU, KİM? Ve millet...
BU ANLAYIŞ YAYGINLAŞTI... Hangi ucundan tutalım?
BU YARA GERÇEK Sessiz çığlık!
TV ve KONUŞULANLAR İki yüzlülük ve tornistan...
İŞLERİNE NEDEN GELMİYOR? Bu sorunun cevabı yok...
ÇAĞDAŞ ÜLKELERDE BU YOKTUR Çıkarların aktörleri ve sistemciler!
BİN YALAN VE BİR AÇIKLAMA Bakan’ı da kandırdılar...
UCUNDAN AZICIK AZICIK Teğet geçen GEÇENE...
EĞİTSEN, EĞİTMESEN VEYA Katranı kaynatsan ne olur?
GÜNDEM BU Bizde onur var mı?
KUZU BÜYÜYÜNCE Ne değişir?
DİLİMİZ TÜRKÜMÜZ Yanmayan yürekle, ocağa düşen ateş...
VE BİTTİ! Eksikler ve getiriler...
AHİLİK… YARIN SON GÜN Biten etkinlik değil Kırşehir...
KAVANOZUN KAPAĞI! İçinde ne ola ki?
POSTA MÜDÜRÜ BU YAZIYI İYİ OKU Bu yazıyı kimlere okutacağım göreceksiniz!
NERDE GALMIŞTIK GARİ
BİLENLER ZATEN BİLİYOR Bu olay bugünün olayı değil ki!
DEVRİMLER ve DEVRİMCİLER Utananlar ve arsızlar...
AH O GEMİ! Halatlar vira...
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN! (2) Ankara’nın taşına bak!
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN! (1) Ankara'nın taşına bak!
VER ELİNİ Satalım bu şehri gitsin...
NORMALLEŞİYORUZ YA! Başka adı var mı?
YALANLARIN KİNİ Bir ayda tam tamına 40 şehit...
BENİ, BENİM EKONOMİM İLGİLENDİRİYOR Somalilere acıyorum... Benim yoksuluma kim acıyor?
KISA KISA Türkiye sona mı yaklaşıyor?
10 YIL ve AKP Geride kalanlar... Öne geçenler... Anlayamayanlar!
BUNU DEVLET YAPIYOR Halkın okkası kaç para?
‘BIKTIK’ kelimesi AZ GELİR Güvenceyle soyuluyoruz...
TÜRKİYE'NİN AÇLARI NE OLACAK? Çek kuyruğunu gitsin!
SORMAK GEREKİR! OYAK'ta kaç kuruşun var?..
YIKINTILAR VE VERİLEN SÖZLER Yalanlarının altında kalanlar...
GÖRMEK İÇİN BAKMAK LAZIM Kent vizyonu çizmek...
UTANCIN YÜZ KARALARI Hangi surat utanır?
SON KALE (2) Zaten kale mi kalmıştı?
SON KALE (1) Zaten kale mi kalmıştı?
BEN KİMİM? Soytarılığın âlemi var mı?
TÜRKİYE YANIYOR Ve seyredenler...
DOĞRULAR VE O Yalan ve gerçek!
BU ÜLKEYİ ÇIKARLARINDA KULLANANLAR Koltuk kapmaca oyunu...
VURUN Kimi vuruyorsun?
SAPTIRMA VE YALAN Altından çıkan talep...
YOK MU BAŞKA ÖPEN? Bu ülkede kör tuttuğunu öpüyor
SAVAŞ ve AÇLAR Taraftar ve taraf...
VATAN SAĞOLSUN Kaçıncı kez bu sağlık?
SESSİZ TEHLİKE Hızlı ve sinsi…
DAVET Kendi kendinize verilen davet...
GERÇEKLE YÜZ YÜZE... Milletin sırtından maaş alanlar
BAKIŞ… Önce inanmak gerekir
BU ÜLKEDE DÜŞÜNMEYE HÂL İZİN YOK…
PAZARLIK MI, SOYTARILIK MI? Ne yapmak istiyorlar…
CEVAP VERİYORUM Korkum sadece Allah’a…
USTA İŞİ BİLİYOR... Yahu sizin derdiniz ne?
BAŞARI KOLAY DEĞİL Çalışacaksınız. Üreteceksiniz. Kabul göreceksiniz.
MİNİ MİNİ HANIMLARA, SEVDALI BEYLERE Parasını almadan tattırmam!
SEYFE GÖLÜ ÖLÜYOR (2) Kimin umurunda!
SEYFE GÖLÜ ÖLÜYOR (1) Kimin umurunda?
YOK BÖYLE ŞEY Kırk yıllık kani olur mu yani!
BU ÜLKEDE DÜŞÜNMEYE HÂL İZİN YOK…
BURUK BİR SEVİNÇ Buna da şükür diyemiyorum...
ÖĞRETİLER Çocuklar ve büyükler…
KENDİNİ TANIMAK, ANLATABİLMEK Her yeni, yeni değildir
BU KAYA BAŞKA KAYA Nereye dayarsan daya!
KAZANDILAR KUTLAMAK GEREKİR Bizi biz yapan seçimlerimiz!
OY KULLANMAK Başka pencere ve gerçek...
MARUZATIMIZ VAR Ya dinleyin ya da anlayın...
KIRŞEHİR VE ÇEVRECİLİK Toplum çok duyarlı...
YÜZÜNÜZ KIZARACAK MI? Bu şehirde vurgun...
SEN NEYMİŞSİN BE ABİ! Kılıflanan ŞEREFSİZLİK
DAHA BÜYÜK ŞENLİKLERE Kırşehir'in yükselen yıldızı...
GİDERAYAK Alıp da gaçanlar!
CAZGIRLIK MARİFET Mİ, MESLEK Mİ? Hayal tacirlerinin çığırtkanı...
ŞEREFLE ŞEREFSİZLİK Layığınız sizde kalsın...
GEL DE ANLA Kim eğri, kim doğru?
YAMUK’UN KAÇ KÖŞESİ VARDIR? Şekil ve geometri...
BUNLARIN DERDİ NE? Bile bile OY vermek...
BEN YİNE AYNI MUSTAFA’YIM Anam Toklumenli, babam Kocabeyli...
DÜZELTEMEYENLER NASIL DÜZELTİLİR? Kıvama getirme sanatı...
KOCABEY’İN DÜĞÜNÜ VAR İç Anadolu'nun gerdanlığı...
BEN ÇİRKİNİM YA! Hiç kimse çirkin değildir...
ARTIK SEN REKTÖR DEĞİLSİN Üniversiteden elini ve ayağını ÇEK...
TATMİN TABLOSU Sıralı tatmin olabilmek...
BİR DEVİR BÖYLE KAPANDI Keşke olmasaydı...
KULLANIYORLAR, KULLANACAKLAR! Ya sonra!
DOĞRULARDAN KORKMAYIN Yeter ki doğru yaptığınıza inanın
UÇKUR SİYASETİ Her şeye rağmen
ÖĞRETİLER Çocuklar ve büyükler...
NERELERDEN NERELERE? Hey gidi günler hey!
CEVABI OLAN VAR MI? (1) Onlar bu talanın seyircileri!
SİYASETİN BOYUTU, SİYASETÇİNİN AHLAKI Diğerlerinin yanında AK kaşık...
KOMPLOLAR ÜLKESİ Şindi nolcek?..
ÇARK EDEN ANLAYIŞ Böyle şaka yapılmaz ki!
ÖNCE İNSAN, SONRA YARGIÇ Onu tanımak...
OKUYUN UFKUNUZ AÇILSIN Nenize gerek elin üç tavuğu, beş yumurtası...
MUTLULUK BU Bir de safralar olmasa!
YOK OLAN AHLAK Bitirilen onur...
REKTÖR VE REKTÖRLÜK Bir ‘4’ yıl daha...
YAKLAŞANLAR UZAKLAŞANLAR Türkiye'yi isteyenler...
ADAY ADAYLARI ve ADAYLAR Nasıl gidiyor?
ONLAR VE BİZLER Onlar milletle dalga geçiyorlar...
OLUR MU OLUR! Hem de bal gibi olur...
GÖRMEK YA DA İFADE ETMEK
TAHAMMÜLSÜZLER
GİDEN GİDENE
TOMBALADAN KİM ÇIKACAK?
SEÇİM GEÇİM O BİÇİM
FARKINDALIK YARATMAK!
İNSAN ve YABAN
NEREYE KADAR?
TOKATLANAN KİM?
Jean de La Fontaine Türk olabilir mi?
HİZMET Mİ, KİŞİSEL ÇIKAR MI?
BAŞKAN ve BİR AKŞAM YEMEĞİ
SONA DOĞRU
ASRİ MEZARLIK
NE YAPTILARSA?
ETTİĞİNİ BULACAK
KIRŞEHİR ve ONLAR
2011 YILI ve KENT YÖNETİCİLERİ
BAK SENİ CIS YAPARIM
KALEMİN ÖZGÜRLÜĞÜ
HÜZÜN FIRTINALARI VE TÜRKİYE
HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR
GEÇMİŞİNİ TARTIŞAMAYANLAR
SADE VEYA KARIŞIK ÖZGÜRLÜK
GELDE ŞAŞMA
ALİ BABA'NIN ÇİFTLİĞİ
ARSIZLAR VE ARLANANLAR
NERELERDEN NERELERE
TÜRK'ÜN TÜRK'TEN BAŞKA DÜŞMANI YOK
ABALI!
POLEMİK KUYUSU VE GERÇEKLER
DÜNYA SULAK ALANLAR GÜNÜ
GERÇEKLER ve YALANLAR (3)
GERÇEKLER ve YALANLAR (2)
GERÇEKLER ve YALANLAR (1)
YOK BÖYLE BİR ŞEY
NE İDİK NERELERE GELDİK?..
KESER DÖNER SAP DÖNER
BİR KEZ UĞRAYIN
NE VERSEN YUTUYOR! (4)
NE VERSEN YUTUYOR! (3)
NE VERSEN YUTUYOR! (2)
NE VERSEN YUTUYOR! (1)
BU ÜLKEDE ADAM OLMAYA GEREK YOK
BU İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİRMEK
YAPMAYIN
… : - ? YANDAN ÇİZGİ (!)
BALLI BABA! (2)
BALLI BABA! (1)
ÇOK DAHA FAZLASI VAR
ETRAFINIZI NE KADAR GÖRÜYORSUNUZ? (1)
FİTNE FESAT İŞLER
ADALETSİZ HUKUK
İLERİYİ GÖRMEK
APTALLAR HATA YAPMAZ
BİR ÖMÜR BÖYLE TÜKENDİ!
EĞRİSİYLE DOĞRUSUYLA
BAK SEN
DOĞRULAR EĞRİLER
SAT, SAAAT… SAAATTIM...
GÜZELLİKLER ve EKSİKLER
KIRŞEHİR ve ORTAK AKIL
ATATÜRK'TEN KURTULMANIN YOLLARI
HER DERDE DEVA DEMOKRASİ
BU ÇORBADA HERKESİN TUZU VAR
KAZIK ATANLAR ve YİYENLER
PARA EŞİTTİR ÖLÜM
YAN GELİP YAN YATMA MERKEZİ
PERŞEMBENİN GELİŞİ BELLİYDİ
ALDATMAK
İKİ KERE İKİ HER ZAMAN DÖRT ETMEZ
ÇOK UZAKLARDA (2)
ÇOK UZAKLARDA (1)
TOPLA TOPLA
YAĞMALANDI, TALAN EDİLİYOR
İŞTE TIP FAKÜLTESİ
DEVLET DEVLETE NASIL KAZIK ATAR?
GÜÇLÜLER ve GÜÇSÜZLER…
BANA KIZANLAR
TÜRKİYE'DE SOL…
ASKERİN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ HAL
ALDANAN ve ALDATAN (2)
ALDANAN ve ALDATAN (1)
İNEKLER GELDİ!
İP ÜSTÜNDE OYNUYOR CAMBAZ
BU ÜLKEDE DÜŞÜNMEYE HÂLÂ İZİN YOK…
AÇILIM EŞİTTİR EYLEMSİZLİK
NE OLURDU, NE OLMAZDI?
NEREDE O ESKİ ÇAMLAR
BEN DE İSTEREM
ŞAŞKIN OLDUK
AKILLILAR ve YOKSUNLAR
YAZ YAZ BİTMEZ!
BUGÜN 20 EKİM 2010
AÇLIK SINIRINDA MEMUR ALINACAK
BAŞÖRTÜSÜ ÖZGÜRLÜK MÜ?
İHTİYAÇLAR ve KENT VİZYONU
HER ŞEY VAR
BU KENT ve MUSTAFA BAĞ
AHİ EVRAN-I VELİ
CAMİ ve CEMAATİN ÖNEMİ
YAŞAYAN KENT
SAVARONA
TOPLUM ve BİREY
ADI FARKINDALIK
BİR KENT VE DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
BİZ ve ÇOCUKLARIMIZ
ARTIK CANIM SIKILMIYOR
ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ
NE KADAR FARKINDAYDILAR?
BATAN GEMİNİN MALLARI
KIYAS NASIL OLMALI?
UMUTLAR BİR BAŞKA BAHARA
'EVET'TEN DÖNÜŞ YOK
SARIZEYBEK ve ANLADIKLARIMIZ
GÜVENİNİZE TEŞEKKÜRLER
YASAKLAR GÖZ KIRPIYOR…
GAF YAPANLAR ve BİLİNEN GERÇEKLER
30 AĞUSTOS BİR KUVAYİ MİLLİYE DESTANI
UYUYAN GÜZELLER ve KABAK TACİRLERİ
SİSTEMİN SİVİL PAŞALARI
BU PARLAMENTONUN ADI SİZCE NE OLMALI?
SAKALIM YOK Kİ SÖZÜM TUTULA...
EVET Mİ, HAYIR MI?
BUNLAR AKLINIZDA NE KADAR KALDI?
BİR YANI TOPAL
DARBECİLER
PAŞALARIM BENİM
NE YAPIYORLAR, NE YAPMIYORLAR?
SONA AZ KALDI
EĞİTİM İŞ'TEN BİLGİLENDİRME YAZISI
AÇIKLAMAYAN NAMERTTİR
GAZETELERDEN
TOP YEKÜN ÇEVRE ve BELEDİYE
BİR CUMARTESİ-PAZAR SENDROMU!
REFERANDUM
SİL BAŞTAN
BU ANLAYIŞLA
PAPAGANLARA KANANLAR
YOLLAR VARDIR AYDINLIK
ONLAR TÜRKİYE'Yİ İSTİYOR
VER KURTUL YA DA SAT!
BİR MİLLET UYANMIYOR
BÖYLE KADI OLURSA! (2)
BÖYLE KADI OLURSA! (1)
BİR PENCERE KAPANDI
OKUDUM HÂLÂ OKUYORUM
YALANLARLA GÜÇ OLDUK
NEDEN HÂLÂ KAFAMIZ KUMA GÖMÜLÜ?
NE ANLADINIZ? NASIL ANLADINIZ?
AKIL HOCALARINIZ KİM?
YİNE MEKTUPLAR GELDİ (1)
AEÜ'DE HIZ KESMEYEN "DİZBOYU" REFORMLAR!
BİR KÖY VAR HEMEN YAKINIMIZDA
BEN BÖYLE YORUMLUYORUM
BİZ, BİZ MİYİZ?
DELİLER BOŞANDI!
TEKRAR SEÇİMLERE
SORUNLAR...
BURASI KIRŞEHİR
TEHDİTLE ALINAN SONUÇ
UMUDUN DÜŞMANLARI
TOZPEMBE HAYALLER
TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ (2)
TAKKE DÜŞTÜ, KEL GÖRÜNDÜ (1)
İNSAN HAYATI!
ŞEHREMİNİ KOLTUĞU
KADIN DİLİ
AKLIMIZ BAŞIMIZA GELİR Mİ?
7 YILDA DEVRİÂLEM
80 ARTI 7, EŞİTTİR 80
İNANDIRIYORLAR, TEHDİT EDİYORLAR
HAYIRLI İŞLER SELAMİ…
ESKİYEN AKILLAR
OY VERMEYE DEVAM
SİYASETSİZ MİLLET
BAŞBAKAN VE ÇOCUK
GEÇMİŞİNİ TARTIŞAMAYANLAR
ADAYLARIM BENİM
ÇOK SEVDİĞİMİZ ARAP VE ONLARIN DÜZENİ
GÜLERİZ AĞLAYACAK HALİMİZE
YORUM SİZ!
KADER OYUNCULUĞU
BUNLARI NE KADAR HATIRLIYORUZ
KİM BUNLAR
DÜNYA BAŞBAKAN GÖRSÜN (2)
DÜNYA BAŞBAKAN GÖRSÜN (1)
YEREL SEÇİM ve BİR DİLEKÇE
BİR ŞUBAT AYI
SAĞDAN SAYYY
AHBAP ÇAVUŞ İŞKENCESİ!
DÜNYA SEVGİLİLER GÜNÜ
SEÇİM RÜŞVETLERİ
KODUMMU OTURTURUM…
BAŞBAKAN DİYOR DİYOR! (2)
BAŞBAKAN DİYOR DİYOR! (1)
GİTTİM VE GÖRDÜM
KÜLHAN ve DIŞ İŞLERİ
ADI DOLANDIRICILIK OLUR MU?
YİNE KANDIRDI!
NE OLDU BİZE… NELER OLUYOR?
YALAN MI?
KENT ve KENTLİ
ÇÜNKÜ ONLAR YÖNETMİYORLAR
AKP, BOP'UN İÇİNDE Mİ?
ÇEMBERİN DIŞINA İTİLEN TÜRKİYE
KARNAVAL BAŞLIYOR
BİR TAŞ ATTI HAVAYA
FİNCANI TAŞTAN OYARLAR…
AL GÜLÜM VER GÜLÜM…
KESER DÖNER SAP DÖNER
Jean de La Fontaine
SEÇİM KULVARI
ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK
HERKES BİR ALADATMACANIN PEŞİNE DÜŞMÜŞ
SEÇİM KONTROLÜ
HAYDİ, ÇOCUKLAR SEÇİME!
HACCA GİDİYORUM
ELİN VE BİZİM ŞAKŞAĞIMIZ
HAVA KİRLİLİĞİ ve YAŞAM STANDARDI
BU ÜLKEDE KADININ ADI VAR
HALİM ÇAKIR VE 5 YIL (2)
MAL VARLIĞI BEYANI
CHP ÇARŞAFA DOLAŞTI
HALİM ÇAKIR VE 5 YIL
BİZ NEYMİŞİZ BE!
GERÇEKLERLE YÜZ YÜZE (2)
GERÇEKLERLE YÜZ YÜZE (1)
HAFIZA YOKLAMASI
ANAYASA MAHKEMESİ VE TÜRBAN
DÜN CUMHURİYET BAYRAMIYDI
BİZ TÜRK VE İSLAMIZ
YARIN CUMHURİYET BAYRAMI
KÜÇÜK, KÜÇÜK (2)
KÜÇÜK, KÜÇÜK (1)
BİR ELİNDE KURAN, DİĞERİNDE RAKI…
YEREL SEÇİMLER VE SİYASET…
BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?
UNUTMAK KİMLERE ÖZGÜDÜR?
KULAKLARI NE KADAR ÇINLIYORDUR?..
BU MİLLET VE ONUN ARSIZ FERTLERİ...
ÖNCE TÜRK PARALARINDAN RESMİNİ SİLECEKLER...
BAŞBAKAN İŞİNİN DANİSKASI
ONLAR ve BİZLER...
YAŞAYARAK GÖRDÜK…
KİMİN MALINI KİME VERİYORSUN?
ACABA BEN DE TERÖRİST MİYİM?
BİZ BİZE NE KADAR BENZERİZ...
CEBİMİZDEN ÇIKMAYAN EL!
ASLI VAR MIDIR?
İFTARİYELİK
SESSİZ KALANLAR…
CUMHURBAŞKANI, ERİVAN'A GİTSİN (3)
CUMHURBAŞKANI, ERİVAN'A GİTSİN (2)
CUMHURBAŞKANI ERİVAN'A GİTSİN (1)
YÖNETEMEYENLER
BİLGİ EKSİKLİĞİ ve BEN BİLİRİM
BİZ NEYİN PEŞİNDEYİZ?
'NE OLURSUNUZ ATATÜRK'Ü SEVMEYİNİZ'
İYİKİ AKP KAPATILMADI...
ASKIDA BİR KAHVE...
RECEBİM...
ATATÜRK ve DİĞERLERİ
TÜRKİYE VE ONLAR
SUÇUMUZ BU COĞRAFYADA DOĞMAK MI?
NEDEN BÖYLE BİR MİLLETİZ?
AV AVCI ve ÇEVRE
ÖLÜME BİRKAÇ ADIM DAHA
MEYDAN OKUMAK
NEREDE KALMIŞTIK
HATIRLAYAMAMAK…
YOKSUL ÜLKEDE SALTANATLAR
ARTIK HERKES AKP'Lİ
İSLAM BİR AKIL VE MANTIK BİLİMİDİR
AMMA BÜYÜMÜŞÜZ HA!
BİZİ KÖR EDENLER...
KORKUNUN BEDELİ...
KIR-ÇED BALTIK DENİZİ'NDE
BİR HABER YAŞAMAK
TERÖR ve TERÖRİSTLER
DİNLENİYORUZ!
ERGENEKON (2)
ERGENEKON (1)
KÖTÜ İYİYE ÖRNEK OLMAZ…
AR DAMAR-I DİYE BİRŞEY VAR...
DERNEK DEDİĞİN DİNİ FAKTÖRLER TAŞIR...
BU ÜLKEDE DÜŞÜNMEYE HÂLÂ İZİN YOK…
BAHTI KARA GEÇMİŞİ AK ŞEHİR...
SİZİ, BİZİ SOYANLAR...
BU NASIL BİR SENARYO?
BÖYLE PROGRAM
PRİM YAPMANIN YOLLARI!
BİZİ BU HALE GETİRENLER...
BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU...
BUNUN ADI AHLAKSIZLIK
TARLA GÜNÜ
YALAN VE EKSİKLE
HANGİSİ DAHA SOSYAL DEMOKRAT
ALIŞTIĞIMIZ KONULAR
BUNDAN KELLİ…
YAŞAMA DAİR İKİ ŞEY
BIRAKIN TÜRKİYEYİ ONLAR YÖNETSİN
HOMURDANIYORUZ DA
UYKUDAKİLER ve UYANIKLAR
DOSTTAN BİR MESAJ VAR…
REŞİT GALİP ve ATATÜRK (2)
REŞİT GALİP ve ATATÜRK (1)
ÜLKEYİ YÖNETENLER!
VE İKİ GÖZÜM KIRŞEHİR
HAYATIMIZ TESADÜF (3)
HAYATIMIZ TESADÜF (2)
HAYATIMIZ TESADÜF (1)
YORUM SİZİN…
SİYASETÇİ KULLANIYOR
ORANTILI GÜÇ DAĞILIMI
ARKA BAHÇEDE ÇİÇEK SULAYANLAR
SAHTE ve ÇIKARCILAR...
ONURLA PARANIN TAKASI
BEN YAPTIMCILAR YİNE MEYDANLARDA...
YAŞAYANLAR ANLATIYOR
KIRŞEHİR'DE NELER OLUP BİTİYOR
DURUMDAN VAZİFE ÇIKARTMAK
NASIL OLDU
YORUM SİZLERİN
AYAK TAKIMI
TOPRAĞI BOL OLSUN
EVLADA MEKTUP
SOSYAL ADALET
88 YILLIK DEVRİÂLEM
SOKAKTA GEZENLER
ÇOK ARADIK (4)
ÇOK ARADIK (3)
ÇOK ARADIK… (2)
ÇOK ARADIK (1)
OKUYUN UFKUNUZ AÇILSIN
HER ŞEY AF KAPSAMINDA…
BUNLAR İYİ KÜFREDERLER
YARGIYI YOK SAYMAK...
DALGA GEÇİYORLAR
KADIN DOĞURMAYA YARAR…
VATAN SEVGİSİ...
YAŞAYANLAR ANLATIYOR
TÜRKİYE'DEKİ AĞLAMA DUVARLARI
DİĞER TAKUNYACILAR
BUNLAR ŞİMDİLİK GAZİ...
LAF ZAMANI BİTTİ, GİDİP GÖRÜN
BİRİLERİ AHLAK DERSİ VERİYOR
ATATÜRK ŞİMDİ ÖLDÜ
BUNLAR KİMİN MİLLETVEKİLLERİ?
İRAN'I ANLATAN DEVLET TV
ONLAR ÖDÜLLERİNİ NE ZAMAN ALACAKLAR?
KUMDAN KALELER YAPTIK (3)
KUMDAN KALELER YAPTIK (2)
KUMDAN KALELER YAPTIK... (1)
BİZ SALAKLARI KİM KORUYACAK?
SORUMSUZLAR…
KADIN VE SİYASET (2)
KADIN VE SİYASET (1)
ARTIK BU BİLEĞİ ÖPÜN
UĞUR MUMCU'YA SADAKATSİZLİK
BİR ALİ VE BİR ALİ DAHA…
GEÇMİŞTEN BUGÜNE VERİLEN TEK ŞEY (4)
GEÇMİŞTEN BUGÜNE VERİLEN TEK ŞEY (2) (Siyasiler bu halka sadece dinden söz etmişler...)
GEÇMİŞTEN BUGÜNE VERİLEN TEK ŞEY (1)
KIRŞEHİR'İN - KIRŞEHİRLİNİN SUÇU NE? (1)
GERİDE KALANLAR VE TÜRKİYE GERÇEĞİ (3)
GERİDE KALANLAR VE TÜRKİYE GERÇEĞİ (2)
GERİDE KALANLAR VE TÜRKİYE GERÇEĞİ (1)
SOYULAN ÜLKE VE GERİYE KALANLAR (2)
SOYULAN ÜLKE VE GERİYE KALANLAR... (1)
BİR 88 YIL...
SİZİ VE BİZİ İLGİLENDİRMEZ! (2)
SİZİ VE BİZİ İLGİLENDİRMEZ! (1)
İŞTE O YAZILAR (2)
AHLAKSIZ TEKLİFLER (2)
ATATÜRK FELSEFESİNİN EVRENSELLİĞİ (1)
ATATÜRK FELSEFESİNİN EVRENSELLİĞİ (2)
ATATÜRK FELSEFESİNİN EVRENSELLİĞİ (3)
KURTARILAN BİR ÜLKE NASIL BATIRILIR? (1)
KURTARILAN BİR ÜLKE NASIL BATIRILIR? (2)
TOPLAM TOPAL... (1)
İŞTE O YAZILAR... (1)
 
El insaf...
Terziler Odası Başkanı Bahamettin Öztürk’ün eniştesi değişmedi!..
Kumpas güncelliğini koruyor
Yeni yıla yeni zamlar...
Otopark sorununa “ek” çözüm
Daha mı çok zübükleşiyoruz?
Gurur duyuyoruz!
Bindik bi alamete...
YAZARLAR
“Gay” misin?
13/01/2014 - 07:03
Öğretmen ŞAKİR ŞENOL / sakir-senol@yandex.com
Duran ERDOĞAN Kırşehir Anekdotları Yazarı
Mustafa BAĞ
Yrd. Doç. Dr. Rüştü YEŞİL
İsmet BOZDAĞ
Nazır ŞENTÜRK
Adem AKKUŞ
Mehmet GÖKTÜRK / Arkeolog
NERMİN AKBAYIR
Kırşehir Müftülüğü
Ş. TAŞ
Sefer Aşır ERASLAN / sefereraslan@hotmail.com
HÜSEYİN TOKGÖZ
Fahrettin KÖKSAL
Emin SALMAN
Şaban AKSOY
Ali AYDEMİR
Ali UZUN
Mustafa GÖKBAYRAK
Karacaörenli İpçi Erdoğan ÇALIŞKAN
Mümtaz BOYACIOĞLU
Yılmaz YILMAZ
Refik AVŞAR

/ - --

ANKET
 
Ana Sayfa | Künye | İletişim

Copyright © 2010 Çağdaş Kırşehir
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Kartplast | plastikbileklik.com | ozmevsimhaliyikama.com |

Evden eve nakliyat    Esenler Evden eve nakliyat