GÜNCEL POLİTİKA TİK TAK KÜLTÜR-SANAT SPOR EĞİTİM SAĞLIK ARŞİV
Künye Ziyaretçi Defteri Döviz Hava Durumu Nöbetçi Eczane Siteme Ekle İletişim
TUHAF
Emin SALMAN
salman_emin@hotmail.com
09/01/2014 - 07:18
Tuhaf sözcüğünün tuhaf kaçtığı zamanlar da olur. 
Şimdi yaşadıklarımız veya yaşandığını sandığımız olaylar da böyle bir dönemi yansıtıyor. Bir film gibi gözümüzün önünden geçiyor zaman. Bir zamanlar balayı dönemiydi ve her şey güllük gülistanlıktı. Evet, bu benzetme en uygun olanıdır. Beraber çıkılan ve yürünen yollar çabucak aşındı. Aydınlık günler geride kaldı. Tünelin karanlığına girildi, ışık şimdilik görünmüyor. Ne oldu da bu tuhaflık ortaya çıktı? Dizlerinin dibinde büyütülen çocuk ile babanın arası niye açıldı?
Tuhaf…
Kesin büyü yapılmıştır ortaklar arasında... Yabancı güçler, gizli servisler, faiz lobileri, baronlar boş durmamışlar. Sevdaların arasını bozmuşlar. Üzülmek mi gerek sevinmek mi… Şimdilik karar veremedim. Zaten sultanımızın yüce çıkarlarını gözetmeden karar verirsem de maazallah hainlik yapmış olurum. Gecesini gündüzüne katmış, evinde, yatağında bir gün bile rahat uyumayan şefimize haksızlık yapmamak için onun vereceği kararları ve söyleyeceği sözleri beklemeliyiz. O uludur. O bilgedir. O son yüzyılın Tanrı’nın bize armağanıdır.
Unutanlarınıza bir hatırlatmada bulunmak isterim. İnsan hafızası balıktır. Aynı zamanda nankördür. Bin dokuz yüz doksanların armağanı bir prensesimiz vardı. Ömrü uzun olsun da iktidarı kısa sürmüştü. O da her şeyini bu topraklara ve halklara vaat etmişti de, nankör teba kıymeti harbiyesini bilememişti. Olsun. O kadir şinasdı. Halklarına darılmadı, kesesini doldurdu. Dünyalığını tamamladı. Köşesine çekildi, halklarından kazandıklarıyla ana vatanı Amerika'sında ve yavru vatanı ülkesinde huzur içerisinde yaşıyor. Bizlere yaşattığı huzursuzluklar içinde ona darılmaya, kızmaya hakkımız yok ki!.. Ne çok alkışlamıştık, ne çok bağırmıştık. Bağrımıza basıp omuzlarda gezdirmiştik. Huşu içerinde kendimizden geçiyorduk. Kimimiz gerdanına, kimimiz sarışın “güzelliğine”, kimimiz nutuklarına, kimimiz vaatlerine aşık olmuştuk. Onun geçtiği yollara çıkar kar, kış, soğuk, yağmur demeden saatlerce beklerdik. Ahhh… Prensesimize zarar gelmemesi için göğsümüzü siper etmeye, varlığımızı armağan etmeye hazırdık.
Zaman ne çabuk geçiyor. Prensesimizin balayı da, iktidarı da bitti. Bizler sahipsiz kaldık diye günlerce, aylarca hüzünlenirken Sultanımızı Tanrı bize bahşeyledi. Ne bereketli topraklar. Ne şanslı bir topluluğuz. Ancak şükretmesini bilmediğimizden başımız hiç beladan kurtulmuyor. Ahhh onu anlatmaya bu sayfalar da, bu sözcükler de şimdilik yetmez. Ancak onun hikayesini daha derin ve içtenlikle sizlerle paylaşacağım.
Küçük bir ipucu vereyim ki, sizlerde, bende rahat uyuyalım. Sultanımızı yedirmezler size kolay kolay. Yalnız Sultanımızı fazla bağırtıp yoranlara kızgınlığımı tarif edemem. Yazıktır helak etmeyin. Tanrı’nın lütfu, armağanıdır. Rahat bırakın ki dünyalığını tamamlasın, ahiretine zamanı kalsın. Çocuklarına küçük birer yuva kurmasına müsaade edin, ne olur… Zavallıcıklar dışarıda mı kalsınlar ele güne muhtaç mı yaşasınlar…
 
3922 defa okunmuştur.
Facebook da Paylaş Paylaş
Diğerleri...
TUHAF
AY IŞIĞI
AY IŞIĞI
GÜL’ÜN SOLUŞU
GÜL’ÜN SOLUŞU
GÜL’ÜN SOLUŞU
GÜL’ÜN SOLUŞU
BARIŞ VE UMUT
BARIŞ VE UMUT
HASSASİYET
YAŞADIKÇA
 
El insaf...
Terziler Odası Başkanı Bahamettin Öztürk’ün eniştesi değişmedi!..
Kumpas güncelliğini koruyor
Yeni yıla yeni zamlar...
Otopark sorununa “ek” çözüm
Daha mı çok zübükleşiyoruz?
Gurur duyuyoruz!
Bindik bi alamete...
YAZARLAR
“Gay” misin?
13/01/2014 - 07:03
Öğretmen ŞAKİR ŞENOL / sakir-senol@yandex.com
Duran ERDOĞAN Kırşehir Anekdotları Yazarı
Mustafa BAĞ
Yrd. Doç. Dr. Rüştü YEŞİL
İsmet BOZDAĞ
Nazır ŞENTÜRK
Adem AKKUŞ
Mehmet GÖKTÜRK / Arkeolog
NERMİN AKBAYIR
Kırşehir Müftülüğü
Ş. TAŞ
Sefer Aşır ERASLAN / sefereraslan@hotmail.com
HÜSEYİN TOKGÖZ
Fahrettin KÖKSAL
Emin SALMAN
Şaban AKSOY
Ali AYDEMİR
Ali UZUN
Mustafa GÖKBAYRAK
Karacaörenli İpçi Erdoğan ÇALIŞKAN
Mümtaz BOYACIOĞLU
Yılmaz YILMAZ
Refik AVŞAR

/ - --

ANKET
 
Ana Sayfa | Künye | İletişim

Copyright © 2010 Çağdaş Kırşehir
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Kartplast | plastikbileklik.com | ozmevsimhaliyikama.com |

Evden eve nakliyat    Esenler Evden eve nakliyat