GÜNCEL POLİTİKA TİK TAK KÜLTÜR-SANAT SPOR EĞİTİM SAĞLIK ARŞİV
Künye Ziyaretçi Defteri Döviz Hava Durumu Nöbetçi Eczane Siteme Ekle İletişim
YÜCE ATATÜRK MUCUR’UMUZA GELMİŞTİ
Ali AYDEMİR
Mucurlu Eğitimci Şair-Yazar
11/12/2013 - 07:18
22 Aralık Mucur’umuz için unutulmaz, tarihe damga vurulmuş bir gündür. Tarih dersi verecek değilim. Ancak o günlerden bu günlere nasıl geldik? Neler yaptık? Nelerle meşgulüz? Neler yapmamız gerekiyor? Bir muhasebe yapmamızda yarar görüyorum. 
Yok edilmek istenen bir milletin kapkara günler yaşadığı günleri unutmayalım. Yokluğun, perişanlığın, çaresizliğin içerisinde emperyalistlere karşı mücadelede üzerine düşen görevleri fazlasıyla yapan atalarımıza karşı görevlerimizi yapabiliyor muyuz? Kendimizi sorgulayabiliyor muyuz? 
Vatanın bağrına dayanan düşman hançerini bertaraf ederek düşmanın hesabını görmüşsek, Türk milleti için biçilen kefeni nasıl onların kafalarına geçirmişsek, şimdi de bizler Türk milleti için hazırlanan her türlü oyunları bozmakta azimliyiz, kararlıyız. Gaflette, dalalette ve hatta ihanette olanlar elbette hesap vereceklerdir.
Yıllar yılı bildiğimiz, inandığımız birçok kavramlar karma karışık oldu. Kim kahraman, kim hain, kim şehit, kim leş karıştı. Milletimize ve devletimize hakaret edenler, ihanet edenler, isyan edenler, ülkeyi kana boğanlar bazı makamlarca, kurumlarca taltif edilmekte, ödüllendirilmektedir. Bir bakıyorsun suç işlemiş, ülkemizi terk etmiş, gittiği yerlerden Türkiye'ye hakaretler yağdırmış kişilere hiç ummadığımız yerlerden taltifler yapılmakta, tarih boyu milletimize hizmet etmiş kahramanlarımız rencide edilmekte, şehitlerimizin kemikleri sızlatılmaktadır. İlkesi olan milletler koyunlarından kahramanlar çıkarırlar. İlkesi biten milletler de kahramanlarını koyunlaştırırlar. 
Tarihte emperyalist ülkelerin uşaklığını yaparak Türk Devleti’ne isyan edip, binlerce masum kişinin kanına girenler yargılanıp cezalarını bulmuşlardır. Ne yazık ki devlete isyan eden ve suçlu bulunanlara itibar verilmekte, heykelleri dikilmek istenmekte ve kahraman bildiğimiz kişilerin adları kaldırılıp yerine kimlerin adları veriliyor, duyuyoruz. Mecliste edilen yeminlere kaç kişi sadık kaldı? Yemin bile önemini yitirdi.
Türk ve Cumhuriyet kelimelerinden korkanların ve bunlara çanak tutanların şuursuzluğuna bir şeyler söylemek gerekiyor. "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözüne karşı çıkanlar zaten belli. Ancak öp öz Türk olduğu halde bu söze karşı çıkanlar, terör örgütüyle aynı paralele düşmüyorlar mı? Güneydoğuda bu sözler hızla silinmektedir. Yerlerine Apo posterleri ve bayrak dedikleri paçavralar asılmaktadır. Gafiller buna ne diyecekler acaba? Siyasetin nemasını kaybetmekten korkanları Allah'a havale ediyorum. Bu millet gaflete ve hıyanete düşenleri asla unutmayacaktır.
Mucur'umuzda teröre kurban verdiğimizin sayısı 10’u aşmıştır. Bu şehitlerimize hiç mi borcumuz yok? Bunlar kanlarını boşa mı döktü? Bunları şehit edenlere, kucak açanlara söyleyecek sözleriniz yok mu? Açılım, değişim diye suçluyu, katili af mı edelim? Başka başka projelere uyum mu sağlayalım? Kan dursun, insanlarımız ölmesin biz de çok istiyoruz. Ama terör örgütü ve bölücüler memleketi bölüp, parçalamak sevdasındalar. Suçlular, katiller cezalarını görmedikçe, hesabı sorulmadıkça adalet yerini bulmaz. Kürdistan sözünü Meclis’e kadar sokmak isteyenler öyle gemi azıya aldılar ki bunlara dur demenin zamanı geldi geçiyor bile. Meclisimizde vatanını ve milletini seven milletvekillerimizin olduğunu biliyoruz. Onların mücadelesini sonuna kadar destekliyoruz. İbretler alınsaydı tarihler tekerrür etmezdi. Gün gelir ihanet edenler, bir gün gelir sadakat beklerler.
Mucurlu Şehit Öğretmen Hüseyin Aydemir nasıl öldürüldü? Kaç kişi biliyor? Terör örgütü okula Türk bayrağının asılmasını istemiyor. Tehdit ediyorlar. Milli Eğitim bayrak asılmazsa soruşturma yapılacağını bildiriyor. Rahmetlik Hüseyin bayrağı asmaya karar veriyor. Örgüt elemanları okulun lojmanına geliyorlar. Çay demlettirip içiyorlar. Kravatı ile boğup bayrak direğine asıyorlar. Ailesi neler çekti, neler yaşadı? Vicdanı olanlar derin derin düşünsünler.
İstiklal Savaşı'nda yüce Atatürk'e tam desteğini veren Mucur'umuz bunları unutmadı ve asla da unutmayacaktır. Terör yüzünden Mucur’umuz aşağıda isimleri yazılı şehitleri de toprağa verdi. Bu şehitlerimiz boşu boşuna mı öldü? Bunların aileleri neler çekiyor, neler hissediyorlar? Ateş düştüğü yerleri yakıyor. Herkes bunu bilemez.
Geycek köyünden piyade er Muammer YAVUZ, Mucurlu Piyade Üsteğmen Murat ERGÜL, Mucurlu Uzman Çavuş Muzaffer KILIÇASLAN, Mucurlu Jandarma Teğmen Mustafa Bülent BAHADIR, Rahmalar köyünden Astsubay Çavuş Sedat MERT, Babur köyünden Uzman Jandarma Çavuş Kerem AYDIN, Aydoğmuş köyünden Ulaştırma Er Sait ÜLKER, Küçük Kayapa köyünden Piyade Er Coşkun TAŞ, Yazıkınık köyünden Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kazım FAYDACI ve Rahmalar köyünden Piyade Er Mustafa Kemal TURAK; bu vatan, bu millet için şehit oldular kara toprağın bağrında yatmaktalar. Ruhları şad olsun.
Hırsını ve hızını ayarlayamayanlar, çıkarlarından başka hesapları bilmeyenler, başkalarının mutsuzluğuna sebep olabilirler. Duvarlara toslamaları kaçınılmaz olacaktır. Bu millet yan yatanları da, vatanı satanları da, çamura batanları da gayet iyi biliyor. Allah Müslüman Türk milletini korusun ve yüceltsin.
Atatürk'ün Mucur'a gelişinin kuru kuruya kutlanması yerine onun ilkeleri doğrultusunda hareket etmek, mücadele vermek daha ideal olacaktır.
Haktan, hakikatten, hareketten geri kalmayalım. Saygılarımla...
 
3813 defa okunmuştur.
Facebook da Paylaş Paylaş
Diğerleri...
YÜCE ATATÜRK MUCUR’UMUZA GELMİŞTİ
ÖĞRETMENİ ANLAYABİLİYOR MUYUZ, ANLATABİLİYOR MUYUZ?
BEKTİK TÜRKMEN ŞENLİKLERİ
TEREDDÜTLER BAŞARIYA ENGEL OLUR...
 
El insaf...
Terziler Odası Başkanı Bahamettin Öztürk’ün eniştesi değişmedi!..
Kumpas güncelliğini koruyor
Yeni yıla yeni zamlar...
Otopark sorununa “ek” çözüm
Daha mı çok zübükleşiyoruz?
Gurur duyuyoruz!
Bindik bi alamete...
YAZARLAR
“Gay” misin?
13/01/2014 - 07:03
Öğretmen ŞAKİR ŞENOL / sakir-senol@yandex.com
Duran ERDOĞAN Kırşehir Anekdotları Yazarı
Mustafa BAĞ
Yrd. Doç. Dr. Rüştü YEŞİL
İsmet BOZDAĞ
Nazır ŞENTÜRK
Adem AKKUŞ
Mehmet GÖKTÜRK / Arkeolog
NERMİN AKBAYIR
Kırşehir Müftülüğü
Ş. TAŞ
Sefer Aşır ERASLAN / sefereraslan@hotmail.com
HÜSEYİN TOKGÖZ
Fahrettin KÖKSAL
Emin SALMAN
Şaban AKSOY
Ali AYDEMİR
Ali UZUN
Mustafa GÖKBAYRAK
Karacaörenli İpçi Erdoğan ÇALIŞKAN
Mümtaz BOYACIOĞLU
Yılmaz YILMAZ
Refik AVŞAR

/ - --

ANKET
 
Ana Sayfa | Künye | İletişim

Copyright © 2010 Çağdaş Kırşehir
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Kartplast | plastikbileklik.com | ozmevsimhaliyikama.com |

Evden eve nakliyat    Esenler Evden eve nakliyat