GÜNCEL POLİTİKA TİK TAK KÜLTÜR-SANAT SPOR EĞİTİM SAĞLIK ARŞİV
Künye Ziyaretçi Defteri Döviz Hava Durumu Nöbetçi Eczane Siteme Ekle İletişim
CHP Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Halil İbrahim Cebeci: “Yalan, dolan ve talan düzenini yıkacağız; yerine halktan yana bir yönetim getireceğiz”
25 / 12 / 2013 07:41
...
CHP Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Halil İbrahim Cebeci, “Yalan, dolan ve talan düzenini yıkacağız. Yerine halktan yana bir yönetim getireceğiz” dedi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimleri’nde “Ranttan yana değil, halktan yana bir yönetim düzeni kurmak için” aday olan Halil İbrahim Cebeci, Kırşehir’in en can alıcı, en yakıcı sorunlarını öncelikli olarak değerlendireceklerini belirtti. “CHP’nin belediyesi kimsesizlerin kimsesizi, çaresizlerin çaresi olacak” diyerek, yönetimde şeffaflığı ön planda tutacaklarının altını çizen CHP Belediye Başkan Aday Adayı Halil İbrahim Cebeci, öncelikli olarak gerçekleştirecekleri projeleri şu şekilde sıraladı: “İŞSİZLİK: Öncelikle işsizliği çözmek için bütün imkanları-mızı seferber edeceğiz. İşsizlik çözülmeden sadaka düzeninin yıkılması mümkün değildir. İşsizlik konusunda gerek özel sektör, gerekse Belediye imkanlarını yatırıma yönlendirerek işsizliğe çare arayacağız. Orta Kızılırmak yöresinde entegre tarım-tarıma dayalı sanayi tesisleri için tarım kredileri harekete geçirilerek, şehre göç baskısı önlenmeye çalışılacaktır. Taşeron işçiler kadroya geçirilecektir. “BARINMA: Barınma hakkı anayasal güvence altındaki temel insan haklarından biridir. Bunun kullanılması için ucuz arsa üretilerek konut maliyetleri düşürülecek, rant kapısı kapatılacaktır. “İMAR: Şehir yerden yukarıya doğru değil, zemin etüdü yapılmış mücavir alanlara kaydırılacak, yeşile ve çevreye itina gösterilecek, adam kayırmalara son verilecektir. Yatırımlarda el değmemiş alanlara öncelik verilecektir. “SAĞLIK: Koruyucu sağlık hizmetleri geliştirilecek, hastalanmadan önce sağlığın korunması temel hedefimiz olacaktır. Halkın gıda güvenliği için bütün yasal imkanlar devreye sokulacaktır. “EĞİTİM: Emekli öğretmenler, dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitiminde devreye sokulacak, eğitimde fırsat eşitliği mutlaka sağlanacaktır. İlimizde öğrenci yurtları yapılarak şehrimize gelen çocuklara sahip çıkılacaktır. “MUHTARLAR: Belediye Meclisi’nde muhtarlara söz hakkı tanınacak, imar planlarında ve mahallelere yapılacak Belediye yatırımlarında mahalle sakinlerinin ve muhtarların görüşleri dikkate alınacaktır. “Yaşlılara huzur evi, kadınlara ve çocuklara sığınma evleri yapılacaktır. “Dar gelirli ailelerin hukuki müşküllerinin çözülmesinde kendilerine hukuk yardımı yapılacaktır. “Kültürel ve tarihi değerlere sahip çıkılacak, israf kesinlikle durdurulacaktır. “Harcamalarda şeffaflık sağlanacak, isteyen her hemşehrimiz Belediye’nin harcama evrakını istediği zaman inceleye-bilecektir. İl dışından müteahhit, işçi ve personel getirilmesine son verilecektir. Her işte adalet sağlanacak, Cumhuriyet Halk Partili Belediye kimsesizlerin kimsesizi çaresizlerin çaresi olacak, haksızlıklara meydan verilmeyecektir. Esas dava halktan yana bir yönetim düzeni kurmaktır.”
2208 defa okunmuştur.
Etiketler : -
   
Yorumlar..
hasan 01-01-2014, 07:00:11
havani alirsin
ha benim güzel kardesim CHP nezamandan beri halkin yanda olduki halkinanan paylasacaksiniz sizlerin taranelerinizi bu millet artik yutmaz seksen senedir tas üstüne tas koymadiniz ne olur bu milletinen zitlasmayi birakin eger milleti azicik seviyorsan chp den vaz gecin sizin icinde kurtulus olur selamlar
Diğerleri...
“Gazeteci milletin vicdanının sesidir”
DP Belediye Başkan Adayı Mustafa Bağ: “Sağlıklı, başarılı nice mutlu yıllar diliyorum”
“Halka hizmet edeceğim”
CHP Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Halil İbrahim Cebeci: “Yalan, dolan ve talan düzenini yıkacağız; yerine halktan yana bir yönetim getireceğiz”
DP Belediye Başkan Adayı Bağ’dan 94. yıl mesajı
DP Belediye Başkan Adayı Bağ, partililerle buluştu
ÖDP’den hükümete istifa çağrısı
“Daha çok kitlelere ulaşmak için bu yola çıktım”
MHP’den KAHİAD’a ziyaret
“30 Mart’ta Kırşehir’de büyük değişim olacak”
Cengiz Şahin’den teşekkür
MHP Belediye Başkan Adayı Arif Ekici: “Halk emredecek biz yapacağız”
CHP Aday Adayı Cebeci, projeleri eleştirdi
DP’nin adayı Mustafa Bağ
“Kırşehir Belediyesi’ni halkın belediyesi yapacağız”
Halil İbrahim Cebeci: “İşsizliği çözeceğimizi taahhüt ediyoruz”
Yaşar Bahçeci aday
CHP Belediye Başkan Aday Adayı Halil İbrahim Cebeci: “Bu görüşmeyi kınıyoruz”
Osman Demir’e büyük destek
KTV’de “Günün Konuğu” Yıldırım Kaya
Gençlik Muhalefeti YÖK’ü protesto etti
Osman Demir Mucur’a aday oldu
Aydın Kahraman, aday adaylığını resmileştirdi
Kırşehir Belediyesi’nden Yıldırım Kaya’ya para cezası
 
El insaf...
Terziler Odası Başkanı Bahamettin Öztürk’ün eniştesi değişmedi!..
Kumpas güncelliğini koruyor
Yeni yıla yeni zamlar...
Otopark sorununa “ek” çözüm
Daha mı çok zübükleşiyoruz?
Gurur duyuyoruz!
Bindik bi alamete...
YAZARLAR
“Gay” misin?
13/01/2014 - 07:03
Öğretmen ŞAKİR ŞENOL / sakir-senol@yandex.com
Duran ERDOĞAN Kırşehir Anekdotları Yazarı
Mustafa BAĞ
Yrd. Doç. Dr. Rüştü YEŞİL
İsmet BOZDAĞ
Nazır ŞENTÜRK
Adem AKKUŞ
Mehmet GÖKTÜRK / Arkeolog
NERMİN AKBAYIR
Kırşehir Müftülüğü
Ş. TAŞ
Sefer Aşır ERASLAN / sefereraslan@hotmail.com
HÜSEYİN TOKGÖZ
Fahrettin KÖKSAL
Emin SALMAN
Şaban AKSOY
Ali AYDEMİR
Ali UZUN
Mustafa GÖKBAYRAK
Karacaörenli İpçi Erdoğan ÇALIŞKAN
Mümtaz BOYACIOĞLU
Yılmaz YILMAZ
Refik AVŞAR

/ - --

ANKET
 
Ana Sayfa | Künye | İletişim

Copyright © 2010 Çağdaş Kırşehir
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Kartplast | plastikbileklik.com | ozmevsimhaliyikama.com |

Evden eve nakliyat    Esenler Evden eve nakliyat